Yangın Algılama ve İhbar Sistemlerinin önemi artıyor

Günümüzde büyük yeri ve önemi olan yangın algılama sistemleri; konaklama, toplanma, eğitim, sağlık hizmeti, ticaret, ofis, endüstriyel, depolama, cezaevi gibi binalarda ve işletmelerde, yangını başlangıç aşamasında algılayarak gerekli önlemlerin alınmasını sağlayan erken uyarı sistemleridir. Her binaya özel projelendirilmiş olarak tesis edilmesi yasal zorunluluktur.


Bosch Güvenlik Sistemleri, Teknomaks ile sistem entegratörlerine “tam destek” dedi!

Bosch Güvenlik Sistemleri ve Teknomaks arasında 3 Haziran tarihinde imzalanan sözleşme ile Teknomaks, Bosch Güvenlik Sistemleri’ nin tüm ürün ve çözüm portföyünü, entegrasyon platformlarını ülkemizin bir çok ilinde faaliyet gösteren sistem entegratörlerine ulaştıracaktır

Teknomaks, Bayi Ağını Genişletmeye Devam Ediyor

Türkiye'de global markaları pazara sunan Teknomaks, Bosch ve Honeywell ürün tanıtımları için
bayilerini yerinde ziyaret ederek yenilikleri bire bir anlatıyor.

Duetron Video Kayıt ve Yönetim Yazılımı, Bosch Güvenlik Sistemleri'nin IPP Partner Programı'na Dahil Edildi

Konusunda uzman yazılım geliştiricilerinin yaklaşık üç sene süren çalışmaları sonucunda ortaya çıkardıkları Duetron Video Kayıt ve Yönetim Yazılımı (Duetron VMS), Bosch Güvenlik Sistemleri’nin çözüm ortaklarının yer aldığı IPP Partner Programı'na üye oldu. Bu program dahilinde Bosch Güvenlik Sistemleri ürünleri ile Duetron VMS yazılımının tam uyumlu çalıştığı sertifikalanmış oldu.

Teknomaks Türkiye’nin Her Yerinde

81 ilde, Zayıf Akım ve Elektronik Güvenlik sektörüne hizmet sunan Teknomaks, hedeflerine ulaşmak ve çözüm ortaklarıyla ilişkilerini güçlendirmek amacıyla, bayilerine yönelik motivasyon gezilerine devam ediyor.

Teknomaks Web Sitesini Yeniledi

eknomaks, daha iyi hizmet verebilmek için, daha işlevsel ve aranan bilgiye en hızlı ve kolay biçimde ulaşılabilecek, daha modern bir web sitesi hazırladı.

Bosch Plena Hepsi Bir Arada Olarak Teknomaks Stoklarında

Seslendirme ve Acil Anons deyince akla gelen tek marka olan Bosch Güvenlik Grubu, Plena Serisi’ne yeni ürünlerini ekledi. Kullanıcısına her anlamda kolaylık ve maksimum verim sağlayan Bosch firması; gelişen teknoloji ve kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda çok daha kullanışlı çözümler sunuyor.

Duetron, Ürün Portföyünü Yangın Alarm Yönetimi İle Genişletiyor

Teknomaks, son yıllarda güvenlik kameraları ve kartlı geçiş yazılımları ile adından söz ettirmeye başlayan Duetron marka ürünlerine bir yenisini daha ekledi.

Honeywell Vista IP CCTV Çözümleri Teknomaks farkıyla Türkiye pazarına sunuluyor.

Elektronik Güvenlik sistemleri 2013 yılı toplam satışlarında 2,5 Milyar usd büyüklüğüyle (2013 asmag değerleri) Dünyanın 1 numarası olan Honeywell, Vista IP CCTV çözümlerini, sektörün istikrarlı, güvenilir ve yenilikçi distribütör firması Teknomaks aracılığıyla Türkiye Güvenlik pazarına sunuyor.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde Canon Workshop Etkinliği Düzenlendi.

Canon Profesyonel Ürünler iş ortağı Teknomaks'ın Satış Yöneticisi Onur Akyol ve Canon Euro-Asia'nın Profesyonel Ürün Uzmanı Cüneyt Akman, Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine çekim teknikleri, televizyon yayıncılığı ve profesyonel fotoğraf makineleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemlerinin önemi artıyor

Yangın Algılama ve İhbar Sistemlerinin önemi artıyor

Günümüzde büyük yeri ve önemi olan yangın algılama sistemleri; konaklama, toplanma, eğitim, sağlık hizmeti, ticaret, ofis, endüstriyel, depolama, cezaevi gibi binalarda ve işletmelerde, yangını başlangıç aşamasında algılayarak gerekli önlemlerin alınmasını sağlayan erken uyarı sistemleridir. Her binaya özel projelendirilmiş olarak tesis edilmesi yasal zorunluluktur.Sektörün önde gelen kurumlarından Teknomaks’ın Satış Yöneticisi Taylan Akpınar, yangın algılama ve ihbar sistemlerinin günümüzdeki yeri ve kullanımı konularında bilgilendirmede bulundu.Yangın algılama sistemleri, yangını başlangıç aşamasında algılayacak çeşitli tipteki dedektörler, algılanan yangının değerlendirmesini yapacak ve gerekli olan yerleri uyaracak ana kontrol paneli ve sesli veya görsel uyarı cihazlarından meydana gelir.Yangın algılama sistemlerinde genel amaç, yangının başlangıç aşamasında algılanarak gerekli olan yerlere uyarıların yapılmasıdır. Uyarının yapılmasından itibaren geçen her dakika önemlidir. Yangının oluştuğu yere en kısa sürede müdahalenin yapılması, ancak yangının oluşma yerinin panel üzerinde görülmesiyle mümkün olur. Yangın algılama sistemleri, bu bilginin alınma prensibine göre ikiye ayrılır:- Adresli Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

- Konvansiyonel (Klasik) Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Adresli Yangın Algılama ve İhbar SistemleriSistemde yangın ve arıza bilgisi adres bazında panel üzerinde bulunan LCD ekran üzerinde görülür. Sistemdeki tüm cihazlar panel üzerinde bir adres teşkil eder. Bu adresler istenildiğinde Türkçe de yazılabilir. Sistem, mimari yapı itibariyle karmaşık ve yangına müdahalenin bina içerisinde zor olacağı binalarda kullanılır. Tüm algılama ve manuel cihazlar bir adres teşkil ettiğinden, yangın müdahalesi en kısa sürede yapılabilir. Konvansiyonel sistemlere göre gelişmiş teknik özelliklere sahip sistemlerdir. Sistemdeki tüm elemanlar sistemin kendine özgü yazılımıyla çalışır. Söndürme, gaz algılama, bina otomasyonu, müzik, anons, gibi sistemlerle irtibatlandırılacak altyapıya sahip sistemlerdir. Konvansiyonel (Klasik) Yangın Algılama ve İhbar SistemleriSistemde yangın ya da arıza bilgisi panel üzerinde bölge (zone) bazında görülür. Sistemin kurulu bulunduğu bina bölümlere ayrılmıştır. Bu bölümleme kat bazında ya da bina bazında yapılabilir. Sistemde kablo tesisatı, oluşturulacak bölge sayısına göre yapılır. Her bölgeye en fazla 20 dedektör bağlanabilmektedir. İstenildiği kadar yangın ihbar butonu kullanılabilir. Siren kablosu panelden ayrı olarak çekilir. Konvansiyonel sistemler ile adreslenebilir sistemler arasındaki fark nedir?Konvansiyonel sistemler bölgesel, adreslenebilir sistemler ise dedektör bazında alarm sinyali verirler. Yani konvansiyonel sistemde yangın alarmı alındığında hangi dedektörden veya butondan alarmın geldiği anlaşılamaz, ancak yangının bölgesi bilinir (ofis katı, malzeme deposu vb). Adreslenebilir sistemlerde ise, hangi algılayıcıdan alarm geldiği açık olarak belirlenir (ofis katı, toplantı odası, malzeme deposu, depocu odası vb). 


'Online Mağazamızı Ziyaret Edin
 • Bosch
 • Canon
 • Honeywell
 • Miller
 • Sony
 • Ikegami
 • Tiffen
 • Duetron
 • UTC Fire & Security
 • Vingtor Stentofon
 • TEAC
 • Teracue